Novinky

Pozvánka na vernisáž výstavy LP 2018

Přijďte se podívat na vernisáž výstavy konané dne 4. 12. 2018 v 18 hodin na adrese Galerie N, Jehlářská 14, Jablonec nad Nisou.

Vystavují Zdeněk Lhotský a Oldřich Plíva.

Vstup zdarma

Výstava Zdeněk Lhotský v Muzeu skla a bižuterie

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou si Vás dovoluje pozvat na slavnostní zahájení výstavy ve středu 16. 5. 2018, 17:00 v hlavní budově, U Muzea 398/4, Jablonec nad Nisou.

Výstava je pořádána pod záštitou Martina Půty, hejtmana Libereckého kraje.

17. 5. – 30. 9. 2018

Zdeněk Lhotský vystavuje na SHANGHAI ART FAIR 2017

Česká výtvarná aliance s podporou Českého obchodního zastoupení a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR připravila první výstavu tradičního českého uměleckého skla v Šanghaji v rámci Shanghai Art Fair 2017- mezinárodního veletrhu se zaměřením na design, umění a sklářské výrobky.  Shanghai Art Fair 2017 (21.ročník), je známá umělecká akce s dlouhou historií a vysokým stupněm internacionalizace, představující domácí a zámořské sběratele a umělce.

Během posledních desítek let se veletrhu účastnilo více než 20 zemí a kolem 60000 návštěvníků.

Veletrh se koná na výstavišti Shanghai World Expo Exhibition & Convention Center, Shanghai, Čína, Stánek B74, termín konání 2. – 5. 11. 2017, vernisáž 1. 11. 2017 v 19. hodin.

Výstava Zdeněk Lhotský & Associates 2017

V rekonstruované Kotelně bývalé textilní továrny na Poříčí společnosti Akcent Bohemia se v Železném Brodě představuje výstava děl Zdeňka Lhotského a pětice jeho přátel – výtvarníků. Všechny vystavující spojuje volba taveného skla ve formě; každý z presentovaných přichází s individuálním a jedinečným pojetím plastiky, často unikátním i z hlediska vývoje tohoto oboru sklářské práce ve světě. Železnobrodsko je sklářským regionem, který hrál v historii 20. století zásadní roli v rozvoji moderního českého sklářství. Dnes štafetu bratří Meteláků, Jaroslava Brychty, Stanislava Libenského – Jaroslavy Brychtové a mnohých dalších převzali uznávaní současníci, jako jsou Zdeněk Lhotský s Martinem Hlubučkem, spolu s dalšími kolegy a spolupracovníky (Associates). Region dnes profilují nejen ti, kteří v něm žijí, ale i ti, co jsou s ním spjati třeba dobou studií, prožitím etapy svého života v něm, nebo i ti, kteří se sem kvůli realizacím svých děl pravidelně vracejí.

Číst dále

Pluralita identity v díle Zdeňka Lhotského

Citace z doprovodného textu k výstavě Zdeňka Lhotského v BBLA – Bohemian Benevolent and Literary Association, New York od 29.3. do 22. 4. 2017

Charakteristikou současnosti je úzká oborová specializace, kterou vidíme všude kolem sebe včetně umění, a také v obchodní strategii galerií. Ovšem umělecká kreativita se chová naprosto opačně – je to universální schopnost. Pokud je člověk skutečným umělcem, pak dokáže, a dokonce dává přednost práci v různých materiálech, tj. v různých výtvarných oborech. To je případ světově proslulého českého skláře Zdeňka Lhotského (1956). Jeho zájmy jsou pluralitní, a zasahují široké pole designu, volné tvorby (ve skle to jsou mísy, stély, vitraile, reliéfy, obrovské nádoby, menší objekty s grafickými motivy), pak práce do architektury, tvoří i v dalších materiálech jako je kov, papír, textil aj. (sochy, grafiky a kresby).

Lhotský je svérázným tvůrcem, který vyhledává výzvy, nezajímají jej mainstreamová umělecká hnutí a módy, jde vlastní cestou. Provokuje svým zájmem o ornament a dekor, třebaže obojí, vzato z hlediska výskytu, je dnes v českém skle opomíjeno.

(zdroj Dr. Sylva Petrová, kurátor, Emeritní Profesor, University of Sunderland, Velká Británie)

SKLOVOTVAR – LHOTSKÝ / PLÍVA / RÓNA / ŠVITORKOVÁ v “Kotelně” Železný Brod CZE

Zdeněk Lhotský studio tavené plastiky  v Plechově ve spolupráci G1PARTNERS s pořádá  výstavu umělců Zdeňka Lhotského, Oldřicha Plívy, Jaroslava Róny a hosta Lucie Švitorkové  v nově  rekonstruovaném industriálním  “Kotelna” v Železném Brodě.  Výstava  je otevřena od 17. června  do 15. října 2016 po rezervaci na tel.: +420 773 790 136 or +420 773 660 319.

www.zdenek-lhotsky.com

www.oldrichpliva.info

www.jaroslav-rona.cz

www.luciesvitorkova.cz

Zdeněk Lhotský na Výstavě Slezské Rudoltice

„SLEZSKÉ RUDOLTICE MÍSTO MÚZ A UMĚNÍ“

je hlavním mottem rozsáhlé kulturní akce a především výstavy s účastí předních českých výtvarníků – Zdeněk Lhotský, Oldřích Plíva, Petr Nikl a mnozí další.

Otevření výstavy se uskuteční v sobotu 18.6. v 13:21 h. v areálu zámku Slezské Rudoltice

Více informací na webu www.slezskerudolticeart.cz

 

 

Uložit

ZDENĚK LHOTSKÝ na SOFA Chicago USA

ZDENEK LHOTSKY - Vitrucel BowlMezinárodně  uznávaný  umělec ZDENĚK LHOTSKÝ prezentuje  svoji tvorbu  na prestižní přehlídce současného umění, designu a uměleckého řemesla SOFA Chicago konající se 6. – 11. listopadu 2015, zastoupený PETR SEIFERT FINE ARTS  v prostorech AiBo Gallery (booth 521). Galerijní výběr se zaměřil na prezentaci mís z autorského materiálu Vitrucell.

aibogallery.com

www.petrseifert.com

www.sofaexpo.com

BRILLIANT BY DESIGN, Česká centra, Praha

Výstava současného českého skala porcelánu BRILLIANT BY DESIGN v Galerii Českého Centra v Praze.  Výstava je otevřena od 8. do 31. října. Vernisáž se koná ve středu 7. října od 19 hodinDesignéři: FRANTIŠEK VÍZNER / JIŘÍ PELCL/ VANDA MOCOVÁ / MARTIN FAIT / OLGOJ CHORCHOJ / MARTIN ŽAMPACH / MATĚJ CHABERA / RENÉ ROUBÍČEK / ARIK LEVY / RONY PLESL / ZDENĚK LHOTSKÝ / JIŘÍ LAŠTOVIČKA / VIKTOR CHALEPA /DANIEL PIRŠČ. Kurátor: PETR NOVÝ, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Partneři: MINISTERSTVO ZAHRANIČNÍCH VĚCÍ ČR, DUPONT™ CORIAN®, A.M.O.S. DESIGN, AJETO ART GLASS MUSEUM. Výstava je zrealizovaná za pomoci: AJETO CZECH GLASS CRAFT, BOMMA, CRYSTALEX CZ, CRYSTALITE BOHEMIA, ČESKÝ PORCELÁN, KAVALIERGLASS, LHOTSKÝ, MOSER, PIRSC PORCELAIN , THUN 1794, VERREUM